Dámská trekingová obuv
Boty

Jak vybrat správnou trekovou obuv?

Když se vydáme na túru, pečlivě se na ni připravíme. Balíme občerstvení do batohu, oblečení do různých povětrnostních podmínek. Ale pamatujeme si na správnou obuv, která nám poskytne pohodlí během cesty? Pokud jste milovníky turistiky nebo dlouhých procházek po různých typech terénu, stojí za to si pořídit dámskou trekingovou obuv.

 

Trekingové boty – vhodné na každou procházku

 

Pokud často chodíte na pěší turistiku, měly by ve vašem šatníku být dámské trekové boty. Bez ohledu na trasu a terén stezky vám trekové boty pomohou cítit se pohodlně a bezpečně. Dokonale přizpůsobené vaší noze zajistí bezpečnou procházku, ochrání vaši nohu před zraněním a vy před možným pádem. Při výběru tohoto typu obuvi je třeba věnovat zvláštní pozornost kvalitě obuvi. Materiál, ze kterého jsou boty vyrobeny, by měl být přírodní, vzdušný, zajistit cirkulaci vzduchu a maximální pohodlí při nošení. Pokud chodíte na turistiku bez ohledu na počasí, stojí za to zkontrolovat, zda má model obuvi, který jsme vybrali, vodotěsný povlak, který chrání nohu před navlhnutím. Podrážka by měla být nanejvýš důležitá. Nejprve by měl být dostatečně silný a pružný, aby chránil nohu například před hrbolatým povrchem nebo kamennou stopou. Vhodný běhoun na podrážce zajistí, že naše noha bude stabilně umístěna a bude chránit před zraněním kotníku a pádem. Trekingové boty s vyšším svrškem jsou lepší na obtížnou cestu, jsou stabilnější a ještě lépe tlumí nohu. Nízké trekové boty jsou naopak ideální pro procházky po rovném terénu.

 

Jak si vybrat trekingové boty?

 

Abyste se v trekových botách cítili co nejpohodlněji, měli byste zvolit velikost vhodnou pro vaši nohu. Je velmi důležité vybrat si  obuv o něco větší velikosti, než jakou nosíte každý den. Díky tomu bude mít uživatel pohodlí při jízdě z kopce nebo z výšky, protože noha bude mít volné pole pohybu. Také stojí za to měřit boty v ponožkách, které budeme používat při procházkách. Konkrétní model by měl být upraven v závislosti na zvolené trase. Výška svršku, typ podešve a tkanina, ze které jsou boty vyrobeny, jsou důležité.

 

Dámská trekingová obuv je skvělým řešením pro ženy, které vášní pro turistiku. Bez ohledu na povětrnostní podmínky nebo typ trasy zajistí bezpečnou a pohodlnou chůzi. Na trhu je mnoho různých modelů v široké škále barev, určitě si i ta nejnáročnější žena najde dokonalý model pro sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *