Damske-trekove-boty
Bez kategorii

K čemu nosit dámské trekové boty

Trekové boty jsou perfektní obuví na podzim a díky mnoha stylům je lze nosit s mnoha oděvy. V elegantnější verzi budou dobře fungovat s šaty nebo sukní. V takové kombinaci je nejlepší zvolit černé trekové boty s poměrně tenkou podrážkou. Turistické boty s malým podpatkem budou také perfektní. Přes silnou podrážku mohou sportovní boty také ladit se sukní. V tomto případě stojí za to nosit mikinu, která kombinuje elegantní a sportovní styl. Dámská trekové boty  se samozřejmě bude dobře hodit k kalhotám, zejména k látkovým. Jsou určeny pro sportovní aranžmá se softshellovou bundou a cargo kalhotami. Chcete-li zdůraznit ženskost tohoto vzhledu, můžete navíc nosit barevný šátek nebo klobouk s bambulí. Tyto typy obuvi nemusí být spojovány pouze se sportovním stylem, a proto je stále více lidí kombinuje s ženskými a jemnými doplňky.

Které dámské trekové boty si vybrat?

Dámské trekové boty by měly být především pohodlné. Nejčastěji je nosíme na podzim a v zimě, kdy je velmi chladno a počasí může být velmi proměnlivé. V ideálním případě by měly být vyrobeny ze vzdušného a velmi odolného materiálu. Kožené nebo gore-tex turistické boty budou určitě dobrou volbou. Je to druh materiálu, který je nepropustný pro vodu. Na rozdíl od gumy nebo ekokože je však mnohem vzdušnější. Měly by mít také dostatečně silnou podrážku se speciálním profilováním. Takové drážky zajistí, že se nebudete muset obávat pádu při turistice v horách nebo jen tak chodit v zimě po městě. Protiskluzové trekové boty se osvědčí v ledových podmínkách. Stojí za to mít  turistické boty, které budou mít izolaci. Dobrým typem izolace je přírodní vlna, která nepřehřívá nohy a zároveň udržuje teplo uvnitř. I když bota navlhne, nebude nám zima. Používá se také speciální vata, která poskytuje podobný účinek tepla a pohodlí. Také stojí za to vybrat si boty, které jsou alespoň o polovinu větší, protože na podzim a v zimě obvykle nosíme silnější punčocháče nebo ponožky. Příliš těsné trekové boty pro nás mohou být nepříjemné s tolika dalšími vrstvami.

Pokud často chodíme do hor nebo nordic walking , stojí za to zvolit dva páry dámských treků – jeden s izolací se silnější podrážkou na podzim a zimu a nižší bez izolace, kterou budeme úspěšně nosit i v létě, během turistiky ve vyšších částech hor nebo při procházkách v lese.

Dámské trekové boty nemusí být spojovány s nedostatkem elegance. Stačí si vybrat neutrální barvu, aby byly běžné boty pro chladnější dny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *